›  
  ›  
  ›  
  ›  
Opis noclegu - Górskie S.Turystyczne Sowa Sokolec

Noclegi Sokolec - Schronisko SokolecGórskie S.Turystyczne Sowa Sokolec - to historyczne schronisko o unikalnym położeniu, w samym sercu Parku Krajobrazowego Gór Sowich
Nasz obiekt znajduje się na wyskosci 902 m. n.p.m. na południowym stoku Wielkiej Sowy z dala od zabudowań i otoczony lasem. Piękne tereny wokół schroniska i prawdziwy górski klimat, zapewnią państwu, niezapomniane wrażenie i możliwość spokojnego lub aktywnego wypoczynku.
Jest to unikalne miejsce pobytu dla każdego turysty szukającego spokoju, ciszy i kontaktu z naturą. Obok nas przebiegają oznakowane ścieżki rowerowe, które nie mają sobie równych w całych Sudetach a w zimie to idealne trasy dla narciarzy biegowych.
W niewielkiej odległości od S.Sowa, znajdują się 2 wyciągi narciarskie, oddalone o 10 minut, bez znacznych różnic wysokości terenu. Kolejne wyciągi narciarskie znajdują się tuż poniżej schroniska na Przełęczy Sokolej a także na szczycie Wielkie Sowy
Mocny atut schroniska to z pewnością, historyczna sala kominkowa o niepowtarzalnym nastroju, z czynnym codziennie barem i smaczną domową polską kuchnią, główne danie schroniska PSTRĄG NA MAŚLE to prawdziwy rarytas!!
Dawne Schronisko Eulenbaude - Sowam jest jednym z najstarszych obiektów tego typu w Górach Sowich a jego wnętrze w dużej części oddaje oryginalny, historyczny wygląd sudeckiego schroniska. Dwie główne sale obiektu (jedna z kominkiem) mogą pomieścić 60-80 osób. Pokoje są w standardzie schroniskowym , do dyspozycji gości są w tej chwili 2 łazienki z prysznicami (ciepła woda całodobowo).
S. Sowa posiada 42 miejsca noclegowe, węzeł sanitarny z ciepłą wodą oraz natryskami, centralne ogrzewanie oraz bufet.
Oferujemy:
- organizujemy wesela i inne uroczystości, imieniny, osiemnastki itp.
- pełną obsługę grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych,
- przytulne pokoje z pościelą
- wycieczki autokarowe z przewodnikiem
- organizacje imprez, kuligi, przejazdy samochodem terenowym, przejażdżki psim zaprzęgiem
- rozsądne ceny.

Gospodarz pan Jacki Kalarus, to autor serii książek i jednocześnie, prawdziwa, chodząca encyklopedia wiedzy, o historii i tajemnicach Gór Sowich. Jeśli pozwoli mu na to czas i obowiązki, chętnie porozmawia z turystami.
Dojazd samochodem możliwy jest warunkowo - po uzgodnieniu z gospodarzem schroniska, do schroniska prowadzi utwardzona droga leśna, po za okresem zimowym, jest ona przejezdna dla każdego kierowcy , jednak z zaleceniem ostrożnej i uważnej jazdy . Samochody można parkować na Przełęczy Sokolej, dostępny jest tam parking ogrodzony i tańszy bez ogrodzenia lub tez można zaparkować przy drodze bezpłatnie.
Jeśli szukacie kontaktu z naturą, oderwania od rzeczywistości to z pewnością, to wszystko znajdziecie w S. Sowa do odwiedzenia którego serdecznie zapraszamy! Mamy nadzieję iż Państwa pobyt będzie miły i beztroski oraz pozostanie na długo w pamięci.
Serdecznie zapraszamy do Sokolca – Turystycznego Serca Gór Sowich.


Mapa Dojazdu - Noclegi Sokolec
Ładowanie mapy...

Odległości / lokalizacja: Noclegi Sokolec