›  
  ›  
  ›  
  ›  
Opis noclegu - *** Hotel Podewils - XV-wieczny Zamek Rycerski w Krągu koło Sławna

Noclegi Krąg/Polanów - Hotel Krąg/Polanów


***Hotel Podewils - XV-wieczny Zamek Rycerski w Krągu położony jest 30 km na południe od Darłowa i morza oraz 40 km od Koszalina i Słupska, z dala od gwaru miast, w miejscu które natura obdarzyła czystymi jeziorami i bujnymi lasami. Pierwsze zapiski historyczne o zamku pochodzą z 1450 r. Zamek przez ponad IV wieki należał do walecznego, rycerskiego rodu Podewilsów. Zamek w Krągu zaliczany jest do najciekawszych i największych obiektów zabytkowych w Polsce. Od 1996 roku w zamkowe podwoje zaprasza Hotel Podewils, który pomimo nowoczesności swoim stylem zachowuje ducha XV wieku.

Pokoje
W zamkowych przestronnych komnatach, gdzie zawsze panuje spokój i nienaruszona cisza może zamieszkać 120 osób. Apartamentowych komnat jest 12, dwuosobowych - 38. Stylowo i komfortowo wyposażone, miłośnikom ciszy i spokoju zapewniają wypoczynek, a szukającym romantycznego i magicznego miejsca, niepowtarzalną atmosferę. Wszystkie pokoje wyposażone są w Sat-TV, radio, mini-bar, telefon, łącze internetowe oraz wygodne łazienki z wanną lub prysznicem i suszarką do włosów.

Restauracja
Z przyjemnością zapraszamy Państwa do naszej restauracji z pięknym widokiem na jezioro. Nasza kuchnia zadowoli wszystkich zwolenników zdrowych i lekkich potraw pełnych świeżych warzyw, owoców i aromatycznych ziół. Wykwintne jedzenie, palący się kominek i profesjonalna, miła obsługa na długo pozostaną miłym wspomnieniem.
Przy sprzyjającej pogodzie, a także ciepłych letnich wieczorach, proponujemy Państwu skorzystanie z kawiarni na dużym tarasie. Niecodzienny zachód słońca, gdzie malachit i róż nieba przechodzi fiolet i tonie w zieleni drzew, a następnie, powoli pojawia się złocisty księżyc z kaskadą małych gwiazd będzie zachętą do ujrzenia zjawiska po raz kolejny.

Usługi konferencyjne
Hotel Podewils- Zamek Rycerski w Krągu jest miejscem do przeprowadzania zjazdów, konferencji, sympozjów i szkoleń. W 5 salach o wspaniałej akustyce i z profesjonalnym wyposażeniem, łączami internetowymi (ISDN) może obradować do 400 osób.
Do przeprowadzania rozmów w wąskim gronie osób od 6 do 12, posiadamy mini sale konferencyjne znajdujące się w przestronnych apartamentach. W przerwie między konferencjami polecamy Państwu wspaniałe przerwy kawowe, z których przerwa kawowa z ciastem z zamkowej kuchni cieszy się najlepszą opinią.
Poza Salami w Zamku dysponujemy również Salą Konferencyjno-Bankietową nad Jeziorem Zamkowym do 180 osób w odległości 80 m od Hotelu Podewils.

Usługi dodatkowe
Zamek w Krągu, jak na prawdziwą XV-wieczną twierdzę przystało, ma swoje Duchy.
Tylko tu możecie Państwo przeżyć niezapomnianą i mrożącą krew w żyłach Przygodę z duchami. Miłośnikom aktywnych walk rycerskich polecamy Turniej o Tytuł Drużyny Adama Podewilsa, w których biorą udział goście. Po turnieju zapraszamy do świętowania zwycięstwa przy suto zastawionych stołach podczas Uczty Rycerskiej .Wielbicielom wielkich Bali i znakomitego jedzenia polecamy Bal Epok, odbywa się we wszystkich zamkowych salach. Wszyscy, którzy uwielbiają rywalizację mogą wziąć udział w znakomitych zabawach Wyprawa po złote runo w plenerze okolicznych malowniczych lasów i rozległych jezior oraz Wampiry na Zamku po 24:00 w ciemnym i przerażającym Zamczysku.

Usługi Hotelu
Tym, którzy chcą aktywnie spędzić swój czas w Zamku proponujemy fitness centrum, badminton, tenis stołowy, masaże, saunę, możliwość pływania w jeziorze, wędkowanie, jazdę konną, Pensjonat/Hotel dla Konia, przejażdżki bryczką do czterech osób lub wozem do 20 osób, wypożyczenie rowerów górskich i łódek. Natomiast wieczorami zapraszamy do naszego hotelowego kina.

O Hotelu
*** Hotel Podewils - XV-wieczny Zamek Rycerski w Krągu został jako jedyny obiekt zabytkowy woj. Zachodniopomorskiego Laureatem Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków - Zabytek Zadbany.

Konkurs "Zabytek Zadbany" jest organizowany od 1975 roku. Jego celem jest uhonorowanie i wyróżnienie wzorowych gospodarzy zabytków, którzy poprzez prawidłowo przeprowadzone prace konserwatorskie, restauratorskie i remontowe przyczynili się do uratowania, trwałego zabezpieczenia i przywrócenia do dawnej świetności zabytku. Komisja powołana przez Generalnego Konserwatora Zabytków nagrodziła Hotel Podewils za przeprowadzone w latach 1996-2005 prace budowlano - konserwatorskie wraz z adaptacja do funkcji hotelowych, które objęły
m. in.:

- Całościowy remont elewacji
- Kompleksowy remont i adaptacje wnętrz wraz z nowa aranżacją wystroju
- Uporządkowanie otoczenia Zamku i prace pielęgnacyjne w parku zamkowym

Pod względem konserwatorskim podkreślono udana adaptacje budynku o wielkiej kubaturze do funkcji hotelowej przy zachowaniu w optymalnym stopniu substancji zabytkowej, wyeksponowaniu walorów architektonicznych obiektu oraz wysoki poziom remontu elewacji zewnętrznych zamku.

Mapa Dojazdu - Noclegi Krąg/Polanów
Ładowanie mapy...

Odległości / lokalizacja: Noclegi Krąg/Polanów